MANAGERI VÂNZĂRI UTILAJE AGRICOLE

Departament: Vanzari

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

  • Prezentarea, promovarea și vânzarea produselor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei.
  • Prospectarea continuă a pieței pentru a extinde portofoliul de clienți.
  • Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual.
  • Participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării și finalizării acestora.
  • Stabilirea și participarea la intâlnirile cu clienții și/sau cu furnizorii.
  • Întocmirea documentației premergătoare întâlnirilor.
  • Întocmirea rapoartelor și a proceselor verbale după întâlniri.
  • Întocmirea documentele comerciale (oferte).
  • Este responsabil/ă de urmărirea încasărilor sumelor datorate de către client și de transmiterea documentelor de vânzare.
  • Asigurarea asistenței tehnice pentru clienți prin oferirea unui sprijin prompt și corect în rezolvarea problemelor apărute.
  • Acordarea de suport tehnic pentru clienții noi, dar și pentru cei deja existenți.

CALIFICĂRI ȘI EXPERIENȚĂ

  • Experiență de minim 2 ani într-un post similar de vânzări.
  • Experiență în vânzarea utilajelor agricole, în domeniul utilajelor agricole, auto, de construcții și al materiilor prime agricole (fertilizanți, semințe etc.) reprezintă avantaj.
  • Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții, atenție distributivă, capacitate de a lua rapid decizii.
  • Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență.
  • Cunoștințele de limbă engleză constituie avantaj.
  • Cunostințe de operare PC (Windows, Microsoft Word, Excel, Internet).
  • Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII

  • Salariu fix.
  • Comision vânzări.
  • Bonuri de masă.
  • Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu competitiv.
  • Oportunități de training în țară și în străinatate.

TopContent

​​ Vă rugăm să aplicați cu acest formular și un membru al echipei New Holland Agriculture vă va contacta în scurt timp. Mulțumim.

Incarcați fisier pdf CV :
Fisiere acceptate: .pdf, .odt, .doc, .docx

Introduceți cuvintele de mai sus :

Câmpurile cu asterisc * sunt obligatorii
MiddleContent
BottomContent
Info AgroConcept: 0800 500 700